Mentőegységek
Betegszállításra, szükség szerint a beteg ellátásának a megkezdésére alkalmas mentőegység.
Szakápolói szintű, betegellátáshoz szükséges felszereléssel, továbbképzett szakápolóval és gépkocsivezetővel érkezik a helyszínre.
Sürgőségi betegellátásra alkalmas, ennek megfelelően felszerelt, orvos vagy mentőtiszt irányításával működő mentőegység.
A fent említet eset kocsihoz képest plusz mentéstechnikai felszereléseket tartalmaz. Munkájukat szakorvos irányítja.
Szakorvos és gépkocsivezető teljesít rajta szolgálatot. Feladata, a beteg állapotának stabilizálása, szállíthatóvá tétele, szakorvosi segítségnyújtás. Beteget nem szállít, rohamkocsi felszereltségü.
Szakorvos és gépkocsivezető teljesít rajta szolgálatot. Feladata, a beteg állapotának stabilizálása, szállíthatóvá tétele, szakorvosi segítségnyújtás. Beteget nem szállít, rohamkocsi felszereltségü.
Sürgőségi betegellátásra alkalmas, rohamkocsi szinten felszerelt. Munkájukat szakorvos irányítja.
Országos Mentőszolgálat 2005. július 1-jén új mentési egységet állított szolgálatba, az elsősorban tervezett betegszállításokat végző Mobile Intensive Care Unit (MICU), azaz mozgó intenzív ellátó egységet. A mentőjármű ?mozgó intenzív osztályként? funkcionál, amelyen aneszteziológus-, intenzív terápiás szakorvosok teljesítenek szolgálatot, munkájukat pedig tapasztalt mentőápolók, mentőtisztek segítik.
Az Országos Mentőszolgálat 2005-től használ speciálisan átalakított és felszerelt nagy teljesítményű motorkerékpárokat. Jelenleg a Mentőmotoros Szolgálat 3 db Yamaha FJR típusú motorral dolgozik, melyek rohamkocsi szintű felszereléssel vannak ellátva, vezetőjük mentőtiszt vagy orvos, szakorvos. A mentőmotorok autókhoz viszonyított kis méretük, gyorsaságuk révén az első ellátás fontos elemei lehetnek. További információk:www.mentomotoralapitvany.hu
A TBE rendszerbe állításának célja az OMSZ katasztrófa reagáló képességének javítása, a kiemelt tömeges balesetek hatékonyabb felszámolása, a tömeges baleseti helyszíneken a betegellátás feltételeinek javítása, a tömeges baleseti helyszínekre a megfelelő mennyiségű egészségügyi anyag gyors kijuttatása.
A TBE egy db. átalakított Mitsubishi L-300-as gépjárműből, és a hozzákapcsolt, megfelelő felépítménnyel rendelkező utánfutóból áll. A gépjárműben az egészségügyi felszerelések mellett, a kárhelyparancsnoki munkahely kerül kialakításra, informatikai és kommunikációs háttérrel (hordozható számítógép és nyomtató, telepített és kézirádiók). A számítógépre a kárhely felszámolását segítő softwareket ( betegnyilvántartás, kórházi kapacitások, elérhetőségek, veszélyes anyagok katalógusa, antidotumok stb.) telepítünk.
Az utánfutóban a tömeges baleset ellátásához szükséges felszerelést ( egészségügyi felszerelés, felfújható sátor, kárhelyvilágítás eszközei, áramfejlesztő stb.) juttatjuk a helyszínre.